کاربر گرامی لطفا جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏ها، موارد زیر را به دقت ملاحظه فرمایید.

کلیه اصول و رویه‏‌های هایپر آف منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه است. هرگونه به روز رسانی احتمالی قوانین مندرج در ذیل، در همین صفحه منتشر می‌شود و استفاده از سایت به معنی پذیرش آخرین نسخه‌ی قوانین موجود می‌باشد.

.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

ثبت سفارش در هایپر آف در تمامی ساعات شبانه‌روز و هفت روز هفته امکان‌پذیر می‌باشد. در حال حاضر تحویل سفارش مشتریان در روزهای عادی مطابق با برنامه ارسال مندرج در صفحه اول سایت سفارشات تا قبل از ساعت ۱۴ بین ساعات ۱۶ الی ۲۰ تحویل می گردد و سفارشات بین ساعات ۱۴ الی ۲۰ فردا صبح بین ساعات ۹ الی ۱۳ تحویل می گردد و سفارشات ساعت ۲۲ به بعد فردا عصر بین ساعات ۱۶ الی ۲۰ تحویل می گردد و جمعه ها و روزهای تعطیل ارسال صورت نمی‌پذیرد. لازم به ذکر است امکان ارسال کالا قبل از تکمیل فرایند پرداخت امکان پذیر نیست و سفارشات پس از تایید واریز مطابق با برنامه ارسال می گردد.

حداقل میزان سفارش بسته به دلخواه شما می باشد و سفارش های بالای ۳۰.۰۰۰ تومان رایگان ارسال می شوند. (برای سفارشات زیر ۳۰.۰۰۰ تومان، ۳۰۰۰ تومان هزینه حمل شامل می شود)

ارسال هایپر آف درحال حاضر کلیه مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان را تحت پوشش دارد.

کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت هایپر آف در صف پردازش قرار می کیرند. سعی و تلاش هایپر آف بر انجام بی نقص این فرآیند می باشند. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در هایپر آف به پایان برسد (حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری) حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای هایپر آف محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.که این موارد حتما به اطلاع مشتریان خواهد رسید وبا هماهنگی ایشان این قدام صورت می گیرد.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده در اسرع وقت به حساب مشتری واریز خواهد شد.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت هایپر آف حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای هایپر آف محفوظ است. هایپر آف در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت هایپر آف می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

همچنین چنانچه کالا در زمان مقرر به دست شما نرسد و یا متوجه اشکالی در قیمت کالایی شده اید و یا کالای ارسالی با کالای مندرج در سایت تفاوتی داشت می توانید با تلفن ۰۹۳۹۵۳۰۴۶۱۶ تماس بگیرید و هایپر آف این اطمینان را به شما می دهد که تا رفع مشکل کنار شما خواهد بود و پاسخگوی شماست.

 

 

نمایندگی

هایپر آف در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به هایپر آف اطلاع دهید.

 

روش پرداخت

پرداخت به صورت آنلاین و کارت به کارت به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۸۵۴۲۶۲۲۲۵ بانک ملت بنام سعید شجاعی می باشد. در روش پرداخت کارت به کارت لازم است پس از واریز با واحد پشتیبانی تماس بگیرید. لازم به ذکر است واریز بجز کارت اعلام شده ممنوع بوده و مسئولیت آن با پرداخت کننده می باشد

.

شرایط مرجوع کردن کالاها

باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در هایپر آف شامل مواد‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی می‌باشد، امکان مرجوع نمودن کالاها به‌جز در مواردی که در ذیل شرح داده می‌شود، وجود ندارد.

در صورت انصراف مشتری از خرید، باید هر چه سریع‌‏تر و پیش از ارسال کالا انصراف خود را به واحدخدمات مشتریان هایپر آف از طریق شماره تلفن ۰۹۳۹۵۳۰۴۶۱۶ اطلاع دهد. در این حالت امکان لغو و یا تغییر سفارش وجود دارد.

اشکال و یا ایراد کالا باید حداکثر تا ۱ روز کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات مشتریان هایپر آف اطلاع داده شود. کارشناسان هایپر آف ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‏‌کنند. در صورت تایید نقص، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با کالای دیگری جایگزین نمایید.

اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد و از روی بسته کالا قابل تشخیص باشد باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

آسیب‏‏های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۱ روز کاری پس از تحویل سفارش به امور مشتریان هایپر آف اطلاع داده شود.در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته‌بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏ توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به هایپر آف عودت شود.

 

لطفاً قبل از هر اقدامی، موارد را به کارشناسان واحد امور مشتریان هایپرآف از طریق شماره تماس ۰۹۳۹۵۳۰۴۶۱۶ اطلاع دهید. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش هایپرآف جدا خودداری نمایید.