–          هایپر آفـ به کدام مناطق ارسال دارد؟

پاسخ: هایپر آفـ به تمام مناطق شهر اصفهان ارسال دارد.

 

–          ارسال به همه نقاط اصفهان رایگان است؟

پاسخ: بله ، ارسال هایپر آفـ برای سفارشات بالای ۳۰.۰۰۰ تومان به تمام نقاط اصفهان رایگان می‌باشد. (برای سفارشات زیر ۳۰.۰۰۰ تومان، ۳۰۰۰ تومان هزینه حمل شامل می شود)

 

–          دوست دارم خرید کنم اما هنوز به خرید اینترنتی اطمینان ندارم ، آیا سایت واقعی است؟ واقعا کالا برایم ارسال می‌شود؟ من فقط این سفارش را گذاشتم تا ببینم شما واقعی هستید یا نه؟

پاسخ: با یک خرید با مبلغ کم ما را تست کنید و اگر رضایت داشتید خریدهاتون را ادامه بدهید و به دوستانتون هم پیشنهاد بکنید. البته لازم به ذکر است هایپر آفـ پاسخگو شما به صورت تلفنی نیز می باشد که می توانید قبل از خرید با تماس با کارشناسان فروش از ارسال به موقع کالا اطمینان حاصل نمایید.

 

–          حداقل میزان سفارش در هایپر آفـ چقدر است؟

پاسخ: حداقل میزان سفارش بسته به دلخواه شما می باشد و سفارش های بالای ۳۰.۰۰۰ تومان رایگان ارسال می شوند. (برای سفارشات زیر ۳۰.۰۰۰ تومان، ۳۰۰۰ تومان هزینه حمل شامل می شود)

 

–          چه زمانی می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخ: شما در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷روز هفته می‌توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

اما ارسال در بازه‌های زمانی که در صفحه اول اعلام شده است صورت می‌گیرد و در روز های تعطیل سفارش ارسال نمی گردد. همچنین می توانید در ساعات اعلام شده در بخش خرید تلفنی به صورت تلفنی نیز خرید نمایید.

 

–          از وضعیت سفارشی که ثبت کردم چگونه می‌توانم مطلع شوم؟

پاسخ: می‌توانید از بخش «حساب کاربری من» در نوار پایینی سایت، وارد بخش سفارش های خود شوید و وضعیت سفارش را مشاهده نمایید.

 

–          بعد از نهایی شدن سفارش، با من تماس نگرفتند یعنی سفارش من ثبت نشده است؟

پاسخ: خیر، تلاش ما در هایپر آفـ حذف تماس‌های غیر ضروری است، تنها در خرید اول برای تایید مشخصات کاربری شما تماس صورت می‌گیرد .

 

–          بعد از ثبت سفارش باید با هایپر آفـ تماس بگیرم؟

پاسخ: خیر ، بعد از ثبت سفارش به صورت خودکار ارسال خواهد شد و در صورت نیاز کارشناسان فروش هایپر آفـ با شما تماس خواهند گرفت.

 

–          به تاریخ انقضاء محصولات توجه می‌شود؟ ممکن است تاریخ گذشته برایم ارسال شود؟

پاسخ: تلاش ما در هایپر آفـ بر این است که کالاهایی چون شیر ، ماست ، گوشت ، مرغ و … که از حساسیت ویژه ای برخوردار است با تاریخ روز ارسال شود و الباقی محصولات هم باید نیمی به زمان انقضاء آنها مانده باشد تا ارسال شوند. در صورت ارسال کالایی با تاریخ گذشته شما حق دارید با امور مشتریان هایپر آفـ تماس بگیرید و تقاضای تعویض کالا را داشته باشید.

 

–          تاریخ تولید مرغ و گوشت به چه صورت است؟

پاسخ: تاریخ تولید محصولات ارسالی، همان روز ارسال و یا نهایتا روز قبل از آن (تولید بعد از ظهر روز قبل) می باشد.

 

–          جمعه ها و روزهای تعطیل هم ارسال دارید؟

پاسخ: خیر ، هایپر آفـ در روزهای عادی از ۱۰ صبح الی ۲۲ شب به غیر از جمعه ها و روزهای تعطیل ارسال دارد.

 

–          اگر کالایی مشکل داشت، تاریخ نداشت و یا خراب بود چه کاری انجام دهم؟

پاسخ: یکی از شعار‌های ما در هایپر آفـ گارانتی بازگشت کالاست . در صورتی که با مشکلی مواجه شدید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 

–          آیا ممکن است توزیع کننده همراه خود دستگاه کارتخوان (POS)بیاورد؟

پاسخ: خیر ، شما می بایستی قبل از ارسال پرداخت خود را به صورت آنلاین و یا کارت به کارت انجام داده باشید و امکان پرداخت در محل وجود ندارد.

 

 

–          آیا قیمت‌هایتان گران است چون هزینه ارسال نمی‌گیرید، آیا هزینه را به قیمت‌های کالا اضافه کردید؟

پاسخ: خیر، قیمت‌ ها در هایپر آفـ همان قیمت درج شده بر روی کالاست. و حتی به صورت روزانه کالاهایی وارد فروش ویژه و تخفیف نیز می‌شوند و ارسال رایگان (برای سفارشات بالای ۳۰.۰۰۰ تومان) به این معنی است که شما هیچ گونه هزینه اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنید.

 

–          آیا هایپر آفـ در سایر شهر‌ها شعبه دارد؟

پاسخ: خیر، در حال حاضر فعالیت ما در کل شهر اصفهان صورت می‌گیرد و ما هیچ‌گونه نمایندگی و یا شعبه‌ای در بقیه شهرها نداریم.

 

–          استفاده از کارت تخفیف و هدیه هایپر آفـ به چه صورت است و از کجا می توانم آن را تهیه کنم ؟

پاسخ: کارت هدیه های هایپر آفـ دارای کد تخفیفی است که با درج کردن این کد در کادر مربوط به کد تخفیف ، مبلغ کارت از فاکتور کسر میگردد. این کارت ها به صورت هدیه و در شرایط خاص به مشتریان اهدا می شود.

 

–          کالای مورد نظرم را در سایت پیدا نکردم می توانید راهنماییم کنید؟

پاسخ: نوار جستجو اولین راه برای پیدا کردن کالای مورد نظرتان است. با تایپ کالای مورد نظر در نوار جستجو می‌توانید آن را پیدا کنید. شیوه دیگر منوی اصلی سایت است. برای مثال شیر را در قسمت لبنیات می توانید ببینید. همچنین می توانید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

–          آیا هایپر آفـ فروش ویژه و یا اجناس تخفیف خورده دارد؟

پاسخ: بله ، در کانال تلگرام سایت هر روز گروهی جدید از کالاها وارد فروش ویژه می شوند. همینطور در قسمت فروش ویژه مخصوص کالاهایی با درصد تخفیفات مختلف است. و نیز بسته‌های پیشنهادی با قیمت‌های قابل توجه و کالاهایی مرتبط در کنار هم آمده تا در کنار راحتی پیدا کردن کالا، بتوانید آن را با قیمتی مناسب تهیه فرمایید.

 

–          آیا فاکتور ارسال می‌کنید؟

پاسخ: بله، برای تمام سفارشات همراه با کالا فاکتور ارسال می‌شود.

 

–          آیامی‏‌توانم سفارش خودرا در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

پاسخ: خیر ، در صورت لزوم می توانید با کارشناسان فروش این مورد را هماهنگ نمایید.